آموزش ساخت استیکر برای تلگرام در فتوشاپ

آموزش ساخت استیکر در فتوشاپ:

برای ساخت استیکر در فتوشاپ ابتدا باید یک سند جدید ایجاد کنید. سایز استاندارد استیکر برای تلگرام  512*512 پیکسل  می باشد. پس باید یک سند به این ابعاد ایجاد کنید. برای ایجاد سند جدید از منوی file گزینه new را انتخاب کنید و یا از کلیدهای ctrl+N استفاده کنید. در پنجره باز شده ابعاد را 512*512 پیکسل انتخاب کنید و رزولوشن را هم روی   72px/In تنظیم کنید. همچنین این فایل ما باید بدون پس زمینه یعنی با فرمت png باشد. پس در قسمت background contents باید گزینه Transparents (شفاف و بدون پس زمینه) را انتخاب کنید.

می بینید که فایل شما به صورت یک صفحه شطرنجی ایجاد می شود. در فتوشاپ به تصاویری که اینگونه هستند، بدون پس زمینه یا Transparent می گویند.

پس از ایجاد سند باید استیکر خود را طراحی کنید. شما می توانید تصاویر خود را در نرم افزارهایی چون فتوشاپ، کورل، ایلاستریتور… طراحی کنید و سپس وارد فتوشاپ کنید و از آن استیکر بسازید. (توجه کنید که فرمت این تصویر نیز باید png باشد)  در این آموزش من از قبل یک تصویر طراحی کرده ام و آن را وارد فتوشاپ می کنم. برای اینکه تصویر خود را وارد فتوشاپ کنید روی آن کلیک راست کنید و گزینه open with و سپس گزینه Adobe photoshop را انتخاب کنید.

حالا باید این تصویر را وارد سند اصلی کنید. برای این کاردو روش وجود دارد. اول اینکه با ابزار Move  روی تصویر کلیک کنید، تصویر را درگ کنید و روی تب مربوط به سند اصلی قرار بگیرید، سند باز میشود. حالا تصویر را روی سند درگ کنید. و یا اینکه کلیدهای ctrl+A را بزنید، با این کار کل تصویر در حالت انتخاب قرار می گیرد. حالا کلیدهای ctrl+C را بزنید، در سند اصلی قرار بگیرید و کلیدهای ctrl+V را بزنید.

 

می توانید متن هم متناسب با تصویر به آن اضافه کنید. ابزار Type  را انتخاب و روی سند کلیک کنید و متن را تایپ کنید. رنگ، نوع فونت، رنگ فونت و… را نیز می توانید از نوار ویژگی های بالای نرم افزار تنظیم کنید.

حالا لایه متن و لایه استیکر را با هم انتخاب کنید.برای اینکه دو لایه را با هم انتخاب کنید روی یک لایه کلیک کنید، کلید shift را پایین نگه دارید و سپس لایه دوم را انتخاب کنید به این ترتیب دو لایه با هم انتخاب می شوند.

کلیدهای ctrl+E را بزنید تا دو لایه با هم ادغام و یکی شوند.

در این مرحله باید یک stroke(دورخط) به این استیکر بدهیم. این کار برای این است که این استیکر روی هر پس زمینه ای با هر رنگی که قرار بگیرد تمام قسمت های آن دیده شود. مثلا اگر پس زمینه یک گوشی به رنگ قرمز باشد چون بیشتر قسمت های این استیکر هم قرمز است روی پس زمینه قرمز دیده نمی شود. برای دادن stroke روی لایه ادغام شده دو بار کلیک کنید. پنجره Layer style   باز می شود. در قسمت سمت چپ پنجره روی کلمه stroke کلیک کنید. سپس تنظیمات را به صورت زیر انجام دهید.

حالا باید این فایل را با فرمت png ذخیره کنیم. از منوی فایل گزینه save as را انتخاب می کنیم. مسیری را که می خواهیم استیکر را ذخیره کنیم انتخاب می کنیم. در کادر مربوط به فرمت فایل، فرمت png را انتخاب می کنیم، سپس گزینه save و در نهایت گزینه ok را می زنیم. الان یک عکس بدون پس زمینه در داخل مسیری که انتخاب کردیم ذخیره شده است. حالا باید این استیکر را داخل تلگرام منتشر کنیم. برای این کار باید برنامه تلگرام را روی سیستم خود نصب داشته باشید. نرم افزار تلگرام را باز کنید. وارد ربات @stickers شوید. برای اینکه وارد ربات شوید کافی است در بخش search بنویسید @stickers . پیامی برای شما ارسال می شود به صورت زیر:

 

حالا بر روی newpack کلیک کنید. پیامی برای شما ارسال می شود و از شما می خواهد که نامی برای استیکر خود انتخاب کنید. پس از انتخاب نام از شما می خواهد که استیکر خود را آپلود کنید.

برای آپلود روی علامت گیره قسمت پایین سمت چپ کلیک کنید استیکر خود را از مسیری که ذخیره کرده بودید انتخاب کنید و گزینه open را بزنید و سپس استیکر را به صورت فایل send کنید.

پس از send استیکر از شما می خواهد که یک شکلک یا ایموجی برای استیکر خود انتخاب کنید. یک ایموجی از قسمت ایموجی ها انتخاب و send کنید.

حالا برای اینکه استیکر ما منتشر شود باید گزینه publish را انتخاب کنیم. پس از انتخاب این گزینه پیامی ارسال می شود و از شما می خواهد که یک نام برای استیکر خود انتخاب کنید. نام را انتخاب و send می کنید.

پس از انتخاب نام پیامی ارسال می شود و لینکی که استیکر شما را ساخته در این پیام به رنگ آبی وجود دارد. اگر روی لینک کلیک کنید می توانید استیکر خود را ببینید.

با زدن گزینه Add stickers این استیکر به مجموعه استیکر هایی که در تلگرام خود دارید اضافه می شود.

به همین ترتیب برای انتشار بقیه عکس ها هم همین مراحل را تکرار می کنید.

2 دیدگاه در “آموزش ساخت استیکر برای تلگرام در فتوشاپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *