آموزش قرار دادن متن بر روی مسیر در فتوشاپ

آموزش قراردادن متن برروی مسیردرفتوشاپ:

برای اینکه در فتوشاپ متنی را بر روی یک مسیر تایپ کنید به روش زیر باید عمل کنید.

یک سند جدید با ابعاد دلخواه ایجاد کنید . برای این کار از منوی file گزینه new را انتخاب و یا از کلیدهای ctrl+N استفاده کنید.

در این آموزش قصد داریم که متن را بر روی یک مسیر دایره ای قرار دهیم. به جای دایره هر مسیر دیگری هم که رسم کنید روش کار به همین صورت است.

برای این کار ابزار Ellipse را انتخاب کنید. با انتخاب این ابزار نوار تنظیمات مربوط به آن در بالای نرم افزار فعال می شود. گزینه اول را روی حالت Path تنظیم کنید تا برای شما یک مسیر رسم کند.

سپس روی صفحه درگ کنید تا یک مسیر دایره ای رسم شود. در حین رسم کلید shift را پایین نگه دارید تا یک دایره رسم شود.

حالا ابزار Type را بردارید و روی نقطه ای از مسیر دایره ای کلیک کنید. پس از کلیک کردن شروع به تایپ متن مورد نظرتان کنید. متن روی مسیر تایپ می شود. به همین سادگی.

 

2 دیدگاه در “آموزش قرار دادن متن بر روی مسیر در فتوشاپ

  1. سلام
    من می خوام یه مدل نوشته داشته باشم که انگار تو خالیه مثلا روی یک مستطیل رنگی نوشته باشه و نوشته تو خالی باشه. چه ه طور باید این کارو بکنم با کورل بهتره یا با فتوشاپ؟

    1. سلام
      برای انجام این کار هم می توانید از کورل و هم از فتوشاپ استفاده کنید، برای انجام این کار در فتوشاپ مستطیل را با ابزار Rectangular Marguee رسم کنید و رنگ دلخواه را بزنید. بعد متن مورد نظرتون رو در یک لایه جدید با استفاده از ابزار Horizontal Type Mask بنویسید و روی مستطیل قرار دهید و کلید Enter از ماشین حساب را بزنید. با این کار متن به حالت انتخاب در می آید (اطراف متن به صورت خط چین در می آید) حالا روی لایه مستطیل قرار بگیرید و کلید Backspace یا Delete را بزنید. نوشته حذف می شود و فضای پشت نوشته از داخل متن دیده می شود. برای انجام این کار در کورل هم باید ابتدا مستطیل را رسم کنید. متن را بنویسید و روی مستطیل قرار دهید. سپس مستطیل و متن را با هم انتخاب کنید و از بالای صفحه گزینه simplify (گزینه هایی که مربوط به ترکیب اشیا هستند) را بزنید. سپس روی متن کلیک کنید و متن را به سمت بیرون درگ کنید. به این ترتیب جای متن خالی می شود و فضای پشت از درون متن دیده می شود اما راه حل ساده تر در کورل اینکه بعد از تایپ متن و قرار دادن آن روی مستطیل در حالی که متن در حالت انتخاب است روی علامت ضربدر که در پالت رنگ ها وجود دارد با کلید چپ موس کلیک کنید به این ترتیب متن بی رنگ و دور خط متن باقی می ماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *