آموزش ایجاد تکسچر فلزی در فتوشاپ

آموزش ایجاد تکسچر فلزی در فتوشاپ:

برای ایجاد این تکسچر ابتدا یک سند جدید ایجاد کنید. برای ایجاد سند جدید از منوی file گزینه new را انتخاب و یا از کلیدهای ctrl+N استفاده کنید. سندی با ابعاد دلخواه ایجاد کنید.

این صفحه را با رنگی از نوع #666666 پر کنید. برای این کار روی رنگ foreground کلیک کنید و در پنجره باز شده در کادر مربوط به نوع رنگ #666666 را وارد کنید و گزینه ok را انتخاب کنید.

از جعبه ابزار، ابزار paint bucket را انتخاب کنید(برای انتخاب این ابزار اشاره گر موس را چند لحظه روی ابزار Gradient نگه دارید، با این کار زیرابزارهای این ابزار نمایش داده میشود که paint Bucket از زیرابزارهای این ابزار است) و با این ابزار در صفحه کلیک کنید، صفحه از رنگی که انتخاب کرده اید پر می شود.

از منوی filter گزینه Noise و سپس Add noise را انتخاب کنید.

در پنجره Add noise تنظیمات مثل تصویر زیر انجام دهید و ok کنید.

این باراز منوی filter گزینه Blur و سپس Radial blur را انتخاب کنید. وتنظیمات این پنجره را نیز مطابق با تصویر زیر انجام داده و ok کنید.

نتیجه به صورت زیر خواهد بود.

حالا برای اینکه بتوانیم روی لایه Background کار کنیم باید قفل این لایه را برداریم. برای این کار روی لایه Background دوبار کلیک کنید، پنجره زیر باز میشود که با ok کردن آن قفل لایه برداشته می شود.

پس از اینکه قفل لایه را برداشتید روی لایه دوبار کلیک کنید تا پنجره Layer style باز شود. در این پنجره گزینه Inner Glow را انتخاب کنید(روی عبارت Inner Glow کلیک کنید، مربع کنار عبارت را تیک نزنید) و تنظیمات را مطابق با تصویر زیر انجام دهید.

حالا در همین پنجره روی عبارت Gradient Overlay کلیک کنید. روی قسمتی که در تصویر زیر مشخص شده کلیک کنید.

و گرادینتی مثل گرادینتی که در تصویر زیرهست ایجاد کنید.(برای ایجاد نقاط میانی گرادینت، کافی در محل دوبار کلیک کنید و رنگ هایی که نوع آنها در تصویر نوشته شده را به نقاط بدهید)

پس از اینکه گرادینت را ایجاد کردید اگر روی گزینه New کلیک کنید این گرادینت به لیست گرادینت های پیش فرض اضافه می شود.گزینه ok را کلیک کنید تا این پنجره بسته شود. حالا سایر تنظیمات پنجره layer style را مطابق با تصویر زیر انجام دهید و ok کنید.

نتیجه به صورت تصویر زیر خواهد شد.

از قسمت پایین پنل لایه ها روی گزینه create new fill or adjustment layer کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه solid color را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه پنجره انتخاب رنگ باز می شود. در قسمت مربوط به نوع رنگ، رنگ از نوع #e0e6ef را وارد کنید و گزینه ok را انتخاب کنید.

پس از انتخاب رنگ، در قسمت پنل لایه ها، حالت لایه را روی color تنظیم کنید.

دوباره از قسمت پایین پنل لایه ها روی گزینه create new fill or adjustment layer کلیک کنید و این بار از منوی باز شده گزینه curve را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه پنجره زیر باز میشود. روی نقاطی از منحنی که در تصویر زیر مشخص شده کلیک کرده و درگ کنید تا منحنی که یک خط راست است به شکل زیر در بیاید.

باز هم از قسمت پایین پنل لایه ها روی گزینه create new fill or adjustment layer کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Levels را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه پنجره زیر باز می شود. تنظیمات را مطلبق تصویر زیر انجام دهید.

در مرحله آخر ابزار Brush را انتخاب کنید( می توانید سایز براش را با کلید های ] ,[ بزرگ ویا کوچک کنید) و روی تکسچر فلزی درگ کنید تا از تیرگی آن کمی کاسته شود. نتیجه نهایی به صورت شکل زیر خواهد شد.

2 دیدگاه در “آموزش ایجاد تکسچر فلزی در فتوشاپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *