آموزش ایجاد متن ژله ای در فتوشاپ

آموزش ایجاد متن ژله ای در فتوشاپ:

در این آموزش ساده شما با کاربرد پنجره Layer style در فتوشاپ آشنا خواهید شد و یاد می گیرید چگونه یک استایل ایجاد و ذخیره کنید.

برای شروع باید یک سند جدید ایجاد کنید.از منوی File گزینه New را انتخاب کنید و یا با استفاده از کلیدهای ctrl+N یک سند جدید با ابعاد دلخواه ایجاد کنید.

ابزار Type را بردارید.

با انتخاب ابزار Type نوار تنظیمات این ابزار بالای صفحه فعال می شود. از قسمتی که مربوط به تنظیم رنگ است، رنگ متن را روی رنگ دلخواه خود تنظیم کنید.برای این کار روی گزینه set the text color کلیک کنید.

در کادری که باز میشود مانند کادر زیر رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

نوع فونت را نیز در نوار تنظیمات از قسمت set the font family انتخاب کنید. در اینجا من از فونت  (Bauhaus93)استفاده کرده ام. سایز متن را نیزاز قسمت set the font size تنظیم کنید.اگر سایزی که مورد نظر شماست در لیست وجود ندارد می توانید به صورت دستی سایز دلخواهتان را درج کنید.

حالا در صفحه کلیک کنید و متن خود را تایپ کنید.

همان طور که مشاهده می کنید پس از انتخاب ابزار Type در پنل لایه ها یک لایه متنی ایجاد میشود که پس از تایپ متن به صورت خودکار با نام متنی که تایپ کرده اید نامگذاری می شود.

روی لایه متن دو بار کلیک کنید تا پنجره Layer style باز شود. در این پنجره روی گزینه Drop shadow کلیک کنید (روی عبارت Drop shadow  کلیک کنید، روی مربع خالی کنار گزنیه کلیک نکنید )

از قسمت تنظیم رنگ سایه که در شکل بالا مشخص شده رنگ سایه را همرنگ متن خود انتخاب کنید.(برای اینکه رنگ سایه دقیقا همرنگ متن شود پس از کلیک بر روی قسمت تنظیم رنگ سایه پنجره ای باز می شود . حالا می توانید اشاره گر موس را روی متن خود ببرید ، مشاهده می کنید که اشاره گر به شکل یک قطره چکان در می آید . با قطره چکان روی متن کلیک کنید و از رنگ متن نمونه برداری کنید ) . سایر تنظیمات را دست نزنید.

سایه به متن اعمال می شود.

سایه به متن اعمال می شود.

از قسمت تنظیم رنگ رنگی از نوع رنگ متن انتخاب کنید و سایر تنظیمات را مانند تصویر زیر انجام دهید. با این کار داخل متن سایه ای بوجود می آید.

نتیجه به صورت زیر خواهد بود.

این بار در پنجره Layer style روی عبارت outer Glow (درخشنگی از خارج متن ) کلیک کنید.تنظیمات را مانند تصویر زیر انجام دهید.در قسمت تنظیم رنگ نیز رنگی از نوع cae2ee# را تنظیم کنید.(برای تنظیم رنگ روی مربعی که در تصویر زیر مشخص شده کلیک کنید تا پنجره تنظیم رنگ باز شود)

این بار روی عبارت Inner Glow (درخشنگی از داخل متن ) کلیک کنید و تنظیمات را مانند تصویر زیر انجام دهید.(نوع رنگ از نوع رنگ متن می باشد که با باز شدن پنجره و کلیک بر روی رنگ گوشه های متن بوسیله قطره چکان نمونه برداری کنید)

متن به صورت زیر در می آید.

این بار در پنجره Layer style روی عبارت Bevel and Emboss (برجستگی ) کلیک کنید و تنظیماتش را مانند تصویر زیر انجام دهید.

متن به صورت زیر در خواهد آمد.

در پنجره Layer style روی عبارت contour کلیک کنید.لیست این گزینه را باز کنید و نوعی را که در تصویر مشخص است انتخاب کنید.

این بار در پنجره Layer style روی عبارت satin کلیک کنید و تنظیمات را مانند تصویر زیر انجام دهید.

در همین پنجره Layer style گزینه New style را انتخاب کنید تا این استایلی که ایجاد کرده اید را بتوانید ذخیره کنید و دفعات بعدی به آسانی و بدون انجام دادن این مراحل این استایل را بر روی متن های دیگر اعمال کنید.

با انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود که در این پنجره باید نامی برای استایل خود انتخاب کنید.

این استایل در لیست استایل های شما در سمت راست پنجره نرم افزاردر تب style به عنوان آخرین استایل ذخیره می شود.

حالا برای استفاده از این استایل ابتدا باید متن خود را تایپ کنید .با ابزار تایپ متن را انتخاب کنید (زمینه متن های لایت می شود) پس از انتخاب متن روی این استایل کلیک کنید . استایل بر روی متن اعمال می شود. برای تغییر رنگ متن نیز می توانید از نوار تنظیمات ابزار تایپ، رنگ متن را تغییر دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *