آموزش قرار دادن تصویر بر روی متن در فتوشاپ

 قرار دادن تصویر بر روی متن در فتوشاپ :

ابتدا یک فایل جدید ایجاد کنید .برای این کاراز منوی File گزینه new را انتخاب کنید (کلید میانبر ctrl+N) .یک فایل با ابعاد دلخواه ایجاد و گزینه ok را بزنید.

ابزار Type را انتخاب کنید و متن مرد نظرتان را تایپ کنید . از نوار property (خصوصیات) بالای صفحه نیز می توانید نوع فونت ، اندازه فونت را تغییر دهید.

در اینجا من کلمه SNOW را تایپ می کنم.پس از تایپ متن روی لایه متن کلیک کنید تا متن ثبت شود. برای اینکه بتوانید متن را جابجا کنید ابزار Move (کلید میانبر حرف V ) را بردارید و روی متن کلیک ومتن را جایجا کنید و در مرکز قرار دهید.

سپس تصویری که می خواهید روی این متن قرار دهید را در فتوشاپ باز کنید . برای این منظور از منوی File گزینه open را انتخاب و در پنجره باز شده مسیرذخیره تصویر را انتخاب وگزینه open را بزنید. تصویر در فتوشاپ در فایل جداگانه ای باز میشود. برای اینکه این تصویر را روی متن قرار دهید باید ابتدا کل تصویر را انتخاب کنید . تصویر را copy و در فایلی که متن قرار دارد past کنید . برای انتخاب کل تصویر اگر کلید های ctrl+A را با هم نگه دارید کل تصویر انتخاب میشود . سپس از منوی Edit گزینه copy (ctrl+C ) را انتخاب کنید ، بعد در فایلی که متن در آن هست قرار بگیرید و از منوی Edit گزینه past (ctrl+V ) را انتخاب کنید . تصویر به صورت زیر روی متن قرار می گیرد.

اما ما میخواهیم که تصویردرون متن قرار بگیرد . برای این که تصویر درون متن قرار بگیرد دو روش وجود دارد. روش اول اینکه می توانید روی لایه تصویر کلیک راست کنید و از گزینه های موجود گزینه create clipping Mask  را انتخاب کنید .با انتخاب این گزینه تصویر درون متن قرار میگیرد .

روش دوم اینکه کلید Alt را پایین نگه دارید و موس را مابین مرز لایه تصویر و لایه متن قرار دهید تا اشاره گر موس تغییر کند ،سپس در همین حال کلیک کنید . می بینید که تصویر درون متن قرار می گیرد. اگر بخواهید تصویر را کمی درون متن جابجا کنید در حالی که لایه تصویر در حالت انتخاب است ابزار Move را بردارید و روی تصویر کلیک و جابجا کنید.

برای زیبا تر شدن کار می توانید برای متن سایه و هر افکتی که مایلید ایجاد کنید . برای این کار روی لایه متن دو بار کلیک کنید تا پنجره Layer style باز شود . برای ایجاد سایه روی گزینه Drop shadow کلیک کنید (توجه کنید که روی کلمه Drop shadow کلیک کنید ، تیک گزینه را نزنید ) و تنظیمات دلخواه را انجام دهید و ok کنید.

کار به صورت زیر در می آید.

برای اینکه Background را هم زیباتر کنیم می توانید روی background هم یک تکسچر اعمال کنید . برای این کار ابتدا باید قفل background را باز کنیم . روی لایه background دو بار کلیک کنید ، پنجره ای باز میشود اگر در این پنجره گزینه ok را انتخاب کنید قفل لایه background باز میشود و می توانید روی آن کار کنید.

پس از باز کردن قفل لایه روی لایه دوبار کلیک کنید تا پنجره Layer style باز شود . روی خود گزینه Texture کلیک کنید (تیک گزینه را نزنید، روی کلمه texture کلیک کنید) و گزینه هایی که در شکل زیر مشخص شده اند انتخاب کنید و نوع پترن را color paper انتخاب کنید.

از میان پترن ها روی یکی از آنها کلیک کنید و گزینه ok را انتخاب کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *