آموزش ساخت Brush در فتوشاپ

آموزش ساخت Brush در فتوشاپ:

برای ساخت براش ابتدا باید یک فایل جدید با ابعاد دلخواه ایجاد کنید .برای این کار از منوی File گزینه New را انتخاب کنید. می توانید از کلید میانبر ctrl+N نیز استفاده کنید.

سپس می توانید تصویر دلخواه (مثلا عکس خودتان)  را وارد این صفحه کنید،و یا با ابزار تایپ نوشته ای را تایپ کنید و یا شکلی را بکشید. من در اینجا قصد دارم یک براش نوشته بسازم . برای این کار ابزار Type    را برمی دارم ،در صفحه کلیک می کنم و متن مورد نظرم را تایپ می کنم.

سپس از منوی Edit گزینه Define Brush preset را انتخاب می کنم . پنجره ای باز می شود که از شما می خواهد نامی برای براش خود تعیین کنید. براش را نامگذاری کرده و گزینه ok را انتخاب کنید.

الان این براش در لیست براش های پیش فرض شما ذخیره شده است. برای استفاده از آن یک فایل جدید ایجاد کنید. سپس ابزار Brush را انتخاب کنید. از نوار تنظیمات این ابزار در قسمت بالای صفحه لیست براش ها را باز کنید. مشاهده می کنید که آخرین براش شما همین براشی است که خودتان ساخته اید.

یک فایل جدید دیگر با ابعاد دلخواه ایجاد کنید.این براش را انتخاب کنید و در فایلتان کلیک کنید. برای تغییر رنگ براش نیز کافی است رنگ Foreground را تغییر دهید.

حالا اگر بخواهیم از یک تصویر براش بسازیم ، باید ابتدا تصویر را در فتوشاپ باز کنیم. قسمت مورد نظر را با یکی از ابزارهای انتخاب، انتخاب کنیم، سپس تصویر را copy و در فایل براشمان past کنیم .برای مثال می خواهیم با استفاده از تصویر زیر یک براش لب بسازیم.

ابتدا باید لب را با یکی از ابزارهای انتخاب، انتخاب کنیم.

سپس این محدوده انتخاب را با کلیدهای ctrl+C کپی کنید، در داخل فایل براش قراربگیرید و با کلیدهای ctrl+V آن را پیست کنید.

حالا از منوی Edit گزینه Define Brush preset را انتخاب کنید و براش را با نام دلخواه ذخیره کنید. برای استفاده از براش همان طور که قبلا هم گفتم ابزار Brush را انتخاب کنید و از لیست براش های پیش فرض فتوشاپ براش خود را انتخاب و در صفحه کلیک کنید.

برای کوچک و بزرگ کردن سایز براش هم می توانید از کلیدهای ],[ استفاده کنید.

شما می توانید به جای این تصویر ، تصویر خودتان و یا هر تصویر دیگری را به این صورت به براش تبدیل کنید. همچنین می توانید به جای متن یک شکل طراحی کنید و آن را به براش تبدیل کنید.

5 دیدگاه در “آموزش ساخت Brush در فتوشاپ

  1. سلام
    من وقتی ابزار براش را انتخاب میکنم به شکل به اضافه است چرا به حالت قبلیش که به شکل دایره بود درنمیاد؟ با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *