آموزش تبدیل تصاویر به طراحی در فتوشاپ

آموزش تبدیل تصاویر به طراحی در فتوشاپ :

برای اینکه تصویری را به طراحی تبدیل کنید ابتدا تصویر مورد نظرتان را در فتوشاپ باز کنید.از لایه موجود یک کپی بگیرید. برای گرفتن کپی از لایه از منوی Layer گزینه Duplicate layer را انتخاب کنید ، یا روی لایه راست کلیک کنید و گزینه Duplicate layer را انتخاب کنید ، با انتخاب این گزینه پنجره ای باز میشود ،دکمه ok را بزنید تا کپی ایجاد شود، و یا از کلید میانبر دستور کپی که ctrl+J هست استفاده کنید.

حالا باید رنگ های لایه کپی را معکوس کنیم .برای این کار از منوی Image گزینه Adjustment و سپس گزینه Invert را انتخاب کنید و یا از کلید میانبر دستور معکوس که ctrl+I هست استفاده کنید.با انتخاب این گزینه تصویر به صورت زیر در می آید.

حالا باید تصویر را سیاه و سفید کنیم .برای این کار روی گزینه create new fill or Adjustment layer که در قسمت پایین پنل لایه ها قرار دارد کلک کنید و از منوی باز شده گزینه Hue/saturation را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه کادری باز می شود . دستگیره مربوط به saturation را تا آخر به سمت چپ بکشید. ملاحظه می کنید که رنگ تصویر سیاه و سفید میشود.

حالا حالت لایه را که به طور پیش فرض روی Normal قرار دارد را روی color dodge قرار دهید.

تا اینجا تصویر تقریبا سفید میشود. در حالی که همان لایه وسطی فعال است از منوی Filter گزینه Blur و سپس گزینه Gaussian Blur را انتخاب کنید.کادر این فیلتر به صورت زیر باز میشود. دستگیره Radius را آنقدر جابجا کنید تا تصویرتان شبیه طراحی شود. این مقدار در مورد تصاویر مختلف متفاوت است.

تا همین جا تصویر تقریبا شبیه طراحی شده است و می توانید کار را تمام کنید اما اگر بخواهید خطوط تصویر واضح تر شوند از همین لایه وسطی یک کپی بگیرید .حالت لایه جدید مثل لایه قبلی روی Color Dodge است ،منوی آن را باز کنید و حالت لایه جدید را روی Hard mix قرار دهید.تصویر بیش از حد روشن میشود .برای اینکه کمی از روشنی تصویر کاسته شود opacity لایه را کمی کم کنید.

تصویر به صورت زیر در می آید.

حالا ابزار Brush  (کلید میانبرB) را بردارید .رنگ Foreground را روی سیاه تنظیم کنید، اندازه براش را تنظیم کنید (با کلیدهای [ و ] می توانید براش را کوچک و بزرگ کنید) و با این براش روی قسمت هایی که می خواهید تیره تر شوند و یا خطوطش ظاهر شوند را با این براش رنگ کنید. به همین صورت قسمت هایی را که می خواهید کمرنگ و یا حذف شوند را با رنگ سفید رنگ کنید.اگر فکر می کنید خطوط بیش از حد تیره شدند می توانید باز هم  opacity  را کمتر کنید.

تنیجه شبیه تصویر زیر خواهد شد.

 

3 دیدگاه در “آموزش تبدیل تصاویر به طراحی در فتوشاپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *