آموزش ایجاد متن رنگارنگ و نورانی در فتوشاپ

آموزش ایجاد متن رنگارنگ نورانی در فتوشاپ:

ابتدا نرم افزار فتوشاپ را باز کنید. یک فایل جدید ایجاد کنید . برای این کار از منوی File گزینه New را انتخاب کنید .(کلید میانبر ctrl+N ) . در پنجره باز شده ابعاد مورد نظرتان را وارد کنید و گزینه ok را انتخاب کنید تا فایل ایجاد شود.

رنگ foreground را روی سیاه تنظیم کنید .روی گزینه ای که در شکل زیر مشخص شده کلیک کنید تا پنجره تنظیم رنگ foreground باز شود.

ابزار paint bucket را انتخاب کنید و در صفحه کلیک کنید تا از رنگ سیاه پر شود.

گزینه create a new layer را در پایین پنل لایه ها انتخاب کنید تا یک لایه جدید ایجاد شود.

از منوی filter گزینه Render و از زیر گزینه هایش گزینه clouds را انتخاب کنید.(در این حالت توجه کنید که حتما رنگ background روی سفید و foreground روی سیاه تنظیم باشد)

روی لایه جدید دابل کلیک کنید تا پنجره layer style باز شود. گزینه Gradient overlay را انتخاب کنید.(روی کلمه Gradient overlay کلیک کنید ،مربع کنار گزینه را تیک نزنید)

Blend mode را همان طور که در تصویر بالا مشخص شده انتخاب کنید و از گرادینت ها نیز گرادینتی که درتصویر بالا مشخص شده انتخاب کنید و ok را کلیک کنید . سپس opacity لایه را کمی کم کنید.

ابزار Type را بردارید . در نوار خصوصیات بالای نرم افزار نوع فونت ، سایز فونت و رنگ فونت را انتخاب کنید. در صفحه کلیک کنید و متن مورد نظرتان را تایپ کنید.

روی لایه متن دابل کلیک کنید . پنجره layer style باز میشود. گزینه های Bevel & Emboss وcontour و Texture را انتخاب کنید و تنظیمات آنها را تغییر ندهید . ( روی کلمه ها کلیک کنید ،مربع کنار گزینه را تیک نزنید) سپس روی گزینه Inner shadow کلیک کنید و Distance را روی 30 ، choke را روی 30 و size را روی 0 تنظیم کنید.

حالا روی گزینه Gradient overlay کلیک کنید و روی کادر مشخص شده در تصویر زیر کلیک کنید و گرادینت مشخص شده را انتخاب کنید و گزینه ok را بزنید.

سپس روی گزینه outer Glow کلیک کنید و روی کادری که در تصویر زیر مشخص شده کلیک کنید .گرادینت اول را انتخاب کنید و سپس روی دکمه لغزنده در پایین پنجره دابل کلیک کنید و رنگ آن را از پنجره باز شده روی رنگ سفید تنظیم کنید. گزینه ok را بزنید.

سپس در پنجره Layer style ، گزینه spread را روی 70 و Size را روی 5 تنظیم کنید وگزینه ok را بزنید.

تا اینجای کار پنل لایه ها به صورت زیر می باشد.

از لایه متن (همین لایه ای که در حالت انتخاب است) توسط کلید های ctrl+J یک کپی بگیرید .

بعد از اینکه یکبار کپی گرفتید باز هم کلید های ctrl+J را بزنید و یک کپی دیگر از لایه بگیرید.در واقع دو کپی باید بگیرید.سپس روی آیکن چشمی که کنار افکت های Inner shdow و outer Glow قرار دارد کلیک کنید تا مخفی شوند.در تصویر زیر این گزینه ها مشخص شده اند.

متن به صورت زیر در می آید.

از منوی Filter گزینه Blur و از زیر گزینه هایش گزینه Radial Blur را انتخاب کنید. پنجره ای باز میشود که به شما می گوید که متن باید Rasterize  شود ، دکمه ok را بزنید.

ودر پنجره بعدی Amount را روی 100 تنظیم کنید و گزینه zoom را نیز انتخاب کنید.

حالا از لایه آخر(لایه ای که در حالت انتخاب است ) یک کپی توسط کلیدهای ctrl+J بگیرید و opacity لایه را کمی کم کنید .

با کلیک بر روی گزینه create a new layer درقسمت پایین پنل لایه ها یک لایه جدید ایجاد کنید .سپس رنگ foreground را روی سیاه تنظیم کنید . ابزار paint Bucket را بردارید و روی صفحه کلیک کنید تا لایه از رنگ سیاه پر شود.

حالا از منوی Filter گزینه Render و از زیرگزینه هایش گزینه Lens Flare را انتخاب کنید . با انتخاب این گزینه پنجره زیر باز میشود. Brightness را روی %90 تنظیم کنید و از قسمت Lens Type گزینه اول را انتخاب کنید .در کادر مشکی داخل پنجره که در سمت چپ قرار دارد می توانید کلیک کنید ،کلید موس را نگه دارید و افکت لنز را جابجا کنید و در مکان دلخواه قرار دهید.من در اینجا آن را از مرکز کمی به سمت بالا و چپ جابجا کرده ام.

حالت لایه را روی Lighten قرار دهید تا متن نمایان شود.

یک لایه جدید ایجاد کنید . ابزار Brush   را بردارید . از نوار خصوصیات (نوار property ) براش star را انتخاب کنید . سایز براش را روی 80 تنظیم کنید.

رنگ foreground را روی سفید تنظیم کنید و در قسمت های دلخواه از متن کلیک کنید.

از لایه آخر یک کپی بگیرید، سپس از منوی Filter گزینه Blur و از زیرگزینه هایش گزینه Gaussian Blur را انتخاب کنید .پنجره ای باز میشود . مقدار Radius را روی 8 تنظیم کنید و دکمه ok را بزنید تا نور ستاره ها کمی پخش شود.

نتیجه به صورت زیر خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *