آموزش طراحی لوگوی Google chrome با کورل

آموزش طراحی لوگوی Google chrome با کورل:

برای طراحی لوگوی گوگل کروم ابتدا در صفحه طراحی یک دایره با استفاده از ابزار Ellipse رسم کنید .در هنگام رسم دایره کلید ctrl را پایین نگه دارید تا دایره رسم شود .اگر کلید ctrl را پایین نگه ندارید بیضی رسم خواهد شد.

از این دایره توسط کلید +  از ماشین حساب کیبرد یک کپی بگیرید . دایره کپی شده را کمی کوچک کنید (در هنگام کوچک کردن دایره کلید shift را نگه دارید تا تمام ابعاد دایره به یک اندازه کوچک شوند) وآن را هم مرکز با دایره قبلی قرار دهید.

از دایره کوچکتر یک کپی بگیرید و کمی آن را کوچک کنید و آن را نیز هم مرکز با دو دایره قبلی قرار دهید.

حالا توسط ابزار freehand خطی راست و افقی در راستای مرکز دایره ها و از لبه دایره متوسط رسم کنید . (روش رسم خط راست با این ابزار به این صورت است که در نقطه ابتدایی کلیک کنید ،موس را رها کنید و سپس در نقطه انتهایی باز هم کلیک کنید تا یک خط راست رسم شود)  همانند شکل زیر:

باید دوخط دیگر با فواصل زاویه ای یکسان نسبت به یکدیگر نیز داشته باشیم .برای اینکه بتوانیم این دو خط را رسم کنیم ،خط رسم شده را در حالت انتخاب قرار دهید . سپس یکبار دیگر روی خط کلیک کنید تا نقاط ترسیمی اطراف خط به شکل پیکان های دو سویه تغییر یابند. سپس مرکز خط را با موس درگ کنید و روی مرکز دایره ها قرار دهید. چرا که میخواهیم خط نسبت به مرکز دایره ها دوران یابد.

در همین حال از منوی Arrange گزینه Transformations و سپس گزینه Rotate (Alt+F8 ) را انتخاب کنید .در کادر مربوط به زاویه دوران عدد 120 درجه را تایپ کنید و سپس دو بار روی گزینه Apply کلیک کنید تا دو کپی از خط با زوایه 120 درجه نسبت به یکدیگر، کپی شود.(چون مجموعه زوایای داخلی دایره 360 درجه می باشد و ما در اینجا به سه خط نیاز داریم پس باید زوایه بین این خطوط 120 درجه باشد 360/3=120)

ابزار smart fill را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب این ابزار در نوارویژگی ها از قسمت fill color رنگ قرمز را انتخاب کنید و روی قسمت بالای لوگو کلیک کنید .این قسمت از رنگ قرمز پر میشود.

این باراز قسمت fill color رنگ سبز را انتخاب کنید و روی قسمت دوم لوگو کلیک کنید. بعد رنگ زرد را از قسمت fill color انتخاب کنید و روی قسمت سوم لوگو کلیک کنید.

با ابزار  pick روی هر یک از خطوطی که از شکل بیرون زده کلیک کنید و کلید Delete از کیبرد را بفشارید تا قسمت های اضافی خطوط حذف شوند.

چون با استفاده از ابزار smart fill هر یک از این قسمت ها را از رنگ پر کردیم ،هر یک از این قسمت ها تبدیل به یک شکل مجزا شده اند که می توان با کلیک روی هر قسمت ،فقط آن قسمت را انتخاب کرد و با استفاده از ابزار Edit fill (کلید میانبر F11) رنگ های هر قسمت را به صورت مجزا ویرایش کرد.

قسمتی که از رنگ قرمز پر شده را انتخاب و کلید F11 را بفشارید و رنگی ازنوع #D71F1D به #ED5F51 به این قسمت بدهید.(نوع رنگها روی شکل نیز نوشته شده است)

سپس قسمت سبز را انتخاب کنید و رنگی از نوع #37893F به #44B146 به این قسمت بدهید.

قسمت زرد را نیز انتخاب کنید و رنگی از نوع #E3BA03 به #F2D500 به این قسمت بدهید.

دایره کوچک وسط لوگو را انتخاب کنید و ازنوع #1497CF به #71B7F0 به دایره بدهید.

دایره متوسط را نیز انتخاب کنید و با کلیک چپ روی رنگ سفید از پالت رنگها این دایره را از رنگ سفید پر کنید. کل لوگو را انتخاب کنید و با کلیک راست روی علامت ضربدر از پالت رنگها دورخط آن را حذف کنید.

ابزار freehand را انتخاب کنید و شکلی شبیه شکل زیر روی قسمتی که در تصویر زیر رسم شده ،رسم کنید.

شکلی که رسم کرده اید را انتخاب کنید ،کلید shift را پایین نگه دارید و سپس قسمت قرمز رنگ را انتخاب کنید . با انتخاب همزمان این دو شکل گزینه هایی در نوار ویژگی ها فعال میشوند . شما گزینه Intersect       را انتخاب کنید .انتخاب این گزینه سبب انتخاب قسمت مشترک این دو قسمت انتخاب شده میشود.

همین طور که این قسمت در حالت انتخاب است کلید F11 را بفشارید تا کادر Edit fill باز شود . رنگی از نوع #CB161D به این قسمت بدهید تا حالتی مثل سایه در این قسمت ایجاد شود.

روی شکلی که با ابزار Freehand رسم کردید کلیک کنید و با زدن کلید Delete از کیبرد آن را حذف کنید.

باز هم با ابزار Freehand شکلی همانند شکل قبلی این بار روی قسمت سبز رنگ رسم کنید . این شکل و قسمت سبز رنگ را به واسطه کلید shift با هم انتخاب کنید . با زدن گزینه Intersect قسمت مشترک این دو قسمت را پیدا کنید و رنگی از نوع #388d40 به این قسمت بدهید.

یک شکل دیگر همانند شکل مرحله قبل این بار روی قسمت زرد رنگ رسم کنید و همان مراحل بالا را در مورد این قسمت نیز تکرار کنید و این قسمت را از رنگی از نوع #E5B606 پر کنید . شکل رسم شده را انتخاب و کلید Delete از کیبرد بفشارید تا حذف شود.

طراحی لوگو به اتمام رسید . می توانید پس زمینه را نیز رنگ بزنید . برای این کار روی ابزار Rectangle دابل کلیک کنید با این کار کل صفحه طراحی به حالت انتخاب در می آید.

می توانید روی رنگ دلخواه خود از پالت رنگها کلیک چپ کنید تا پس زمینه رنگ شود.

کل لوگو را انتخاب کنید و از آن به وسیله کلید + از ماشین حساب کیبرد یک کپی بگیرید و کپی را در قسمت پایین لوگو قرار دهید و با زدن گزینه   mirror vertically  از نوار ویژگی ها ،کپی را قرینه کنید .

در همین حال که کپی در حالت انتخاب است ابزار Transparency را انتخاب کنید .

وبا استفاده از این ابزار مانند شکل زیر از قسمت بالا به سمت پایین درگ کنید .

و لوگوی نهایی :

 

 

 

 

4 دیدگاه در “آموزش طراحی لوگوی Google chrome با کورل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *