آموزش طراحی کارت ویزیت با کورل

آموزش طراحی کارت ویزیت در کورل:

کارت ویزیت یکی از مؤثرترین و ارزانترین ابزارهای تبلیغات و بازاریابی به شمار می رود. کارت ویزیت اطلاعات یک شخص یا شرکت را به ساده ترین شکل در اختیار مخاطبان قرار می دهد. این اطلاعات می تواند شامل نام ، نشانی ، روش های تماس با صاحب کارت و خدماتی که صاحب کارت ارائه می دهد باشد.

در این آموزش شما یاد خواهید گرفت که چگونه یک کارت ویزیت در نرم افزار کورل طراحی کنید .

نرم افزار کورل را باز کنید . ازمنوی File گزینه New را انتخاب کنید (کلید میانبر ctrl+N ) .

در قسمتی که مربوط به سایز صفحه می باشد از کادر کشویی آن گزینه custom را انتخاب کنید . جهت صفحه را افقی انتخاب کنید و دردو کادری که مربوط به طول و عرض صفحه می باشد در کادر بالایی (طول) عدد 9 ودر کادر پایینی (عرض) عدد 5 را تایپ کنید .سپس کلید Enter را بفشارید.( زیرا سایز استاندارد برای کارت ویزیت 9 در5 می باشد)

ابزارRectangle را انتخاب کنید و مستطیلی به اندازه صفحه  رسم کنید .

ابزار Freehand را انتخاب کنید و خطی به صورت زیر روی مستطیل رسم کنید. روش کار با این ابزار این طور است که برای رسم خط راست در نقطه ابتدایی کلیک کرده ،کلید موس را رها کنید و دوباره در نقطه انتهایی کلیک کنید تا خط راست رسم شود.

ابزار Smart fill را انتخاب کنید . از قسمت fill color رنگی را که در شکل زیر مشخص شده انتخاب کنید و روی این قسمت مثلثی شکل کلیک کنید تا از این رنگ پر شود. سپس روی خط کلیک کنید و کلید Delete ار کیبرد را بزنید تا قسمت های اضافی خط حذف شوند.

باز هم با ابزار Freehand شکلی شبیه شکل زیر(مثلث) روی مستطیل رسم کنید.(برای رسم این شکل در نقطه A کلیک کنید ،کلید موس را رها کنید و موس را حرکت دهید و در نقطه B دابل کلیک کنید سپس کلید موس را رها کنید و موس را حرکت دهید و در نقطه C نیز دابل کلیک کنید ، کلید موس را رها کنید و در آخرباز هم در نقطه A کلیک کنید )

این قسمت را انتخاب کنید و کلید F11 را بفشارید و رنگی از نوع #D58B04 به #FFD000 به این قسمت بدهید.

در حالی که این قسمت در حالت انتخاب است ابزار shape را انتخاب کنید.

روی ضلع کوچک مثلث کلیک کنید ، علامتی شبیه به ستاره مشکی روی ضلع ایجاد میشود .روی آن کلیک راست کنید و از منوی باز شده گزینه To curve را انتخاب کنید تا خط به منحنی تبدیل شود.

با انتخاب این گزینه روی خط یک پیکان دو سویه ایجاد میشود.

روی پیکان کلیک کنید و موس را کمی به سمت بالا وکمی به راست درگ کنید.

روی مستطیلی که در ابتدا به اندازه صفحه رسم کردید کلیک کنید .ابزار shape را انتخاب کنید .با انتخاب این ابزار مربع های کوچک مشکی رنگی در چهار گوشه مستطیل ایجاد میشود.

اگر روی یکی از این مربع ها کلیک کنید و به سمت داخل درگ کنید گوشه های مستطیل گرد می شود. اما ما در اینجا میخواهیم گوشه بالایی سمت چپ و گوشه پایینی سمت راست گرد شوند . برای این کار روی گوشه بالایی سمت راست کلیک کنید ،کلید shift را نگه دارید و سپس روی گوشه پایینی سمت چپ کلیک کنید .به این ترتیب فقط این دو گوشه انتخاب میشوند . با کلیک روی یکی ازآنها و درگ موس به سمت داخل این دو گوشه گرد میشوند.

باز هم ابزار Freehand را انتخاب کنید و خط راستی در قسمت پایین کارت رسم کنید.

ابزار smart fill را بردارید . روی مثلث کوچک مشکی رنگ کنار گزینه fill color کلیک کنید تا پالت رنگ باز شود. روی گزینه more… کلیک کنید . در کادری که در شکل زیر مشخص شده درصد رنگی #FFD000  را تایپ و ok کنید.

روی این قسمت کلیک کنید تا از این رنگ پر شود.

روی قسمتی که رنگ ندارد کلیک کنید و کلید F11 را بزنید و رنگی از نوع #000000 به #8C8C8C8 به این قسمت بدهید.

همین طور که این قسمت در حالت انتخاب است ابزار Interactive fill را انتخاب کنید .با انتخاب این ابزار اهرم هایی روی شکل ایجاد میشود .با کلیک روی مربع های کوچکی که روی این اهرم قرار دارند و درگ کردن آنها می توانید آنها را جابجا کنید و رنگ این قسمت را به شکل زیر در بیاورید.

کل کارت را انتخاب کنید و با کلیک راست روی علامت ضربدر در پالت رنگها دورخط کارت را حذف کنید.

طراحی کارت به پایان رسید .حالا می توانید اطلاعات مربوط به شخص یا شرکت مورد نظر خود را اضافه کنید . برای نوشتن اطلاعات از ابزار Text استفاده کنید. در نقطه ای که می خواهید اطلاعات تایپ شود کلیک کنید و شروع به تایپ کردن کنید. به جای لوگوی کورل نیز لوگوی شرکت را قرار دهید.

من در اینجا اطلاعات سایت را وارد کرده ام.

 

 

 

2 دیدگاه در “آموزش طراحی کارت ویزیت با کورل

    1. سلام
      باید فایل کارهایی که قصد چاپ آنها را دارید با فرمت Tiff ذخیره کنید که این کار از طریق فرمان Export از منوی File امکان پذیر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *