آموزش طراحی لوگو با کورل

طراحی لوگو با کورل:

برای طراحی این لوگو نرم افزار کورل را اجرا کنید و از منوی File گزینه New را انتخاب کنید تا یک فایل جدید باز شود.(کلید میانبر ctrl+N )

سایز صفحه را روی A4 و جهت آن را افقی انتخاب کنید.

پس از ایجاد فایل ابزار Ellipse را از جعبه ابزار انتخاب کنید و یک دایره رسم کنید .در حین رسم دایره کلید ctrl را نگه دارید . چرا که بدون نگه داشتن کلید ctrl به جای دایره بیضی رسم میشود.

ابزار Text را انتخاب کنید .

با استفاده از این ابزار حرف S انگلیسی را تایپ کنید.سپس از نوار ویژگی ها از کادر مربوط به نوع فونت ،فونتی را انتخاب کنید که حرف S به صورت شکل زیر تغییر یابد.در اینجا من از فونت bodoni MT استفاده کرده ام .

حرف S را روی دایره ای که قبلا رسم کرده بودید به صورت زیر قرار دهید.(با استفاده از نقاط ترسیمی اطراف حرف S سایز آن را تغییر دهید تا به صورت زیر روی دایره قرار بگیرد )

حالا دایره و حرف را با هم انتخاب کنید . هنگامی که دو یا چند شکل با هم انتخاب می شوند مشاهده می کنید که در نوار ویژگی ها گزینه های زیر فعال میشوند. در این جا شما از بین این گزینه ها ،گزینه Trim را انتخاب کنید.

انتخاب این گزینه سبب میشود که حرف S از دایره کم شود . پس از انتخاب گزینه Trim روی حرف S کلیک کنید و دکمه Delete از کیبرد را بفشارید تا حذف شود. شکل به صورت زیر در می آید.

اگر روی این شکل کلیک کنید متوجه خواهید شد که یک شکل واحد است اما چون می خواهیم هر یک از این تکه ها را از رنگ متفاوت پر کنیم پس باید این دو تکه را از هم جدا کنیم ،برای این کار پس از انتخاب شکل از منوی Arrange گزینه Break apart (ctrl+k ) را انتخاب کنید . روی تکه سمت چپ کلیک کنید ،کلید F11 را بفشارید .به این قسمت رنگی از نوع #2E2F92 به #00B7FF بدهید .

سپس ابزار Interactive fill را انتخاب کنید.

با انتخاب این ابزار اهرم هایی مانند شکل زیر روی شکل ایجاد می شود. با کلیک روی مربع هایی که به رنگ آبی تیره و روشن هستند و درگ کردن آنها می توانید این مربع ها را جابجا کنید .

به ترتیب روی هر یک از مربع ها کلیک و درگ کنید تا به ترکیب رنگ زیر برسید.

تکه دیگر لوگو را انتخاب کنید ، کلید F11 را بفشارید و به همین روش بالا به این تکه رنگی از نوع #DB1C1C به #FFD900 بدهید.

باز هم ابزار Interactive fill را انتخاب کنید و با درگ کردن مربع های قرمز و زرد سعی کنید به ترکیب رنگ زیر برسید.

هردوقسمت لوگو را با هم انتخاب کنید و توسط کلیدهای ctrl+G آنها را با هم گروه کنید .در این مرحله باید به لوگو حجم بدهیم ،در واقع می خواهیم لوگو را سه بعدی کنیم ، به همین دلیل ابتدا دو قسمت را با هم گروه کردیم . برای سه بعدی کردن روی لوگو کلیک کنید سپس ابزار Extrude را از جعبه ابزار انتخاب کنید . (اگر روی ابزار Drop shadow کلیک کنید وکلید چپ موس را روی این ابزار برای چند لحظه نگه دارید زیر ابزارهای آن نمایان میشوند وابزار Extrude آخرین ابزار از این گروه ابزار است.)

پس از انتخاب ابزار Extrude روی نقطه ای از شکل کلیک کنید و موس را کمی به سمت بالا درگ کنید .به این ترتیب لوگو سه بعدی میشود.

ابزار pick  را انتخاب کنید . حالا باید ترکیب رنگ قسمت هایی که در شکل زیر مشخص شده اند را تغییر دهیم تا جلوه طبیعی تری داشته باشد .

برای این کار روی یکی از این قسمت ها کلیک راست کنید ، از منوی باز شده گزینه( Break Extrude Group Apart (ctrl+k را انتخاب کنید تا این قسمت ها از لوگو جداشوند تا بتوانیم به صورت جداگانه رنگ آنها را تغییر دهیم. این قسمت ها از لوگو جدا شده اند اما هنوز با هم گروه هستند برای اینکه آنها را از حالت گروه هم خارج کنیم کلید های ctrl+U را بفشارید .

هر یک از این قسمت ها را به صورت مجزا انتخاب کنید. با ابزارInteractive fill روی هر یک از این قسمت ها کلیک کنید وبا درگ کردن مربع های رنگی ترکیب رنگ را تغییر دهید.

کل لوگو را انتخاب کنید و با زدن کلیدهای ctrl+G آنها را با هم گروه کنید.

با استفاده از ابزار Ellipse یک دایره رسم کنید . کلید F11 را بفشارید و رنگی از نوع #000000 به #B0ADAD به دایره بدهید.

بازهم ابزار Interactive fill را انتخاب کنید و با درگ کردن مربع های کوچک ترکیب رنگ را تغییر دهید.

با کلیک راست روی علامت ضربدر در پالت رنگها دورخط دایره را حذف کنید و دایره را به صورت زیر در مرکز لوگو قرار دهید.

برای اینکه دایره به زیر لوگو منتقل شود در حالی که دایره در حالت انتخاب است از منوی Arrange گزینه order و سپس گزینه Back one را انتخاب کنید و یا کلیدهای Ctrl+page Down را از کیبرد بفشارید .

برای اینکه سایه زیر لوگو را ایجاد کنید یک بیضی توسط ابزار Ellipse رسم کنید و آنرا از رنگ مشکی پر کنید.

حالا باید بیضی را به یک تصویر bitmap تبدیل کنید برای این کاربیضی را انتخاب و از منوی Bitmap گزینه convert to bitmap را انتخاب کنید .با انتخاب این گزینه پنجره زیر باز میشود.تنظیمات را مانند تصویر انجام داده و  ok کنید.

نکته: (به این دلیل باید ابتدا بیضی را که یک تصویر vector است به bitmap تبدیل کنیم که افکت هایی که در منوی bitmap قرار دارند که blur یکی از آنهاست فقط روی تصاویر bitmap اعمال میشوند پس هر وقت بخواهید از این افکت ها استفاده کنید باید اشکال را به روشی که در بالا ذکر شد به bitmap تبدیل کنید).

سپس دوباره از منوی Bitmap گزینه Blur و سپس از زیر گزینه ها ، گزینه Gaussian blur را انتخاب کنید .با انتخاب این گزینه پنجره زیر باز میشود.

Radius (میزان محو شدگی) را روی 120 تنظیم کنید و گزینه ok را بزنید. با درگ کردن نقاط ترسیمی اطراف سایه کمی پهنای آن را کم کنید در واقع سایه را کمی باریک کنید.

سایه را انتخاب واز این سایه یک کپی بگیرید و کمی آنرا کوچک کنید به طوریکه وسط سایه بزرگتر قرار بگیرد . این دو سایه را با هم گروه کنید و زیرلوگو قرار دهید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *