آموزش دستور powerclip در کورل

آموزش دستور powerclip در کورل:

توسط اين دستورميتوان شیئی  را داخل يك شئ ديگر که به عنوان یک قاب عمل می کند قرار داد. براي استفاده از اين دستور به روش زیر عمل کنید:

-1شئ يا تصويري را كه قرار است در قاب قرار گيرد، انتخاب كنيد.

-2 از منوي   Effects گزينه  PowerClip را انتخاب كنيد.سپس از زيرمنوي باز شده گزينه Place Inside Frame  را انتخاب كنيد . پس از انتخاب این گزینه اشاره گر موس به شكل يك پيكان مشکی رنگ ظاهر ميشود.

-3 با این پیکان مشکی رنگ روي شیئی که  به عنوان قاب در نظر گرفته ايد، كليك كنيد. پس از کلیک مشاهده می کنید که  شئ اول داخل شئ دوم قرار ميگيرد .

به عنوان مثال میخواهیم تصویری از برگ های پاییز را درون کلمه پاییز (AUTUMN) قرار دهیم. برای این کار ابتدا کلمه AUTUMN را با استفاده از ابزار Text تایپ کنید .

سپس تصویر مورد نظر خود را وارد نرم افزار کورل کنید .(برای این کار از منوی فایل گزینه Import را انتخاب کنید .در پنجره باز شده مسیری را که تصویر در آن ذخیره شده انتخاب کنید و سپس گزینه Import را انتخاب کنید . پس از انتخاب این گزینه روی صفحه کورل کلیک کنید .تصویر در نرم افزار کورل نمایش داده میشود.)

این تصویر را انتخاب کنید و از منوی Effect گزینه Powerclip و از زیرمنوی آن گزینه Place Inside Frame را انتخاب کنید . اشاره گر موس به شکل یک پیکان مشکی رنگ تغییر می کند . با این پیکان روی نوشته (ATUUMN) کلیک کنید .

تصویر داخل نوشته قرار می گیرد.

 

پس از اجراي دستور  PowerClip ميتوانيد شئ را كه در قاب قرار گرفته است، ويرايش كنيد؛ به عنوان مثال سايز و رنگ را تغيير دهيد يا آن را جابه جا كنيد. شئ موردنظر را در حالت انتخاب قرار دهيد واز منوی Effect گزینه Powerclip و سپس گزينه Edit powerclip را انتخاب کنید.

در اين حالت، شئ اول (قاب) به صورت خطي كمرنگ نمايش داده مي شود و شئ دوم در حالت اصلي خود ديده مي شود. حال مي توانيد ويرايش موردنظر خود را روي شئ اعمال كنيد و پس از انجام تغييرات لازم گزينه  Finish Editing This Level را از مسير  Effects/PowerClip انتخاب كنيد تا تغییرات اعمال شوند.

با استفاده از گزينه Extract Contents از مسير  Effects/PowerClip ميتوانيد دستور    PowerClip اعمال شده روي شئ را لغو كنيد .

اگر پس از اعمال دستور powerclip روی متن کلیک کنید گزینه هایی که در منوی Effect در قسمت بالا توضیح داده شد در اینجا هم در کادر کوچکی زیر نوشته قرار دارند که برای راحتی کار می توانید از این کادر استفاده کنید.

 

 

 

 

6 دیدگاه در “آموزش دستور powerclip در کورل

    1. سلام
      دستور powerclip در دو منوی Effect و object قرار دارد. ممکن است شما منوی object را در نرم افزار خود نداشته باشید. برای ظاهر کردن این منو به این روش عمل کنید: در منوی window گزینه ای وجود دارد به نام workspace، اگر از زیر منوی این گزینه، گزینه classic را انتخاب کرده باشید، دستور powerclip در منوی Effect قرار خواهد داشت اما اگر گزینه Lite یا سایر گزینه ها را انتخاب کنید، در این صورت منوی object به منوهای شما اضافه می شود که در این حالت دستور powerclip در منوی object قرار خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *