آموزش ایجاد افکت بر روی متن در کورل:

آموزش ایجاد افکت Holftone بر روی متن در کورل:

ابتدا نرم افزار کورل را اجرا کنید .از منوی File گزینه new (کلید میانبرctrl+N ) را انتخاب کنید تا یک فایل جدید ایجاد شود.

در صفحه طراحی متن مورد نظرتان را با استفاده از ابزار Text بنویسید . من در اینجا نام سایتمون یلدا گرافیک را تایپ می کنم. سپس ابزار pick  را انتخاب کنید ،روی متن کلیک کنید تا متن به حالت انتخاب در آید.

در نوار ویژگی ها از بخش Font size، سایز متن را افزایش دهید. واز بخش Font list نوع فونت دلخواه خود را انتخاب کنید .سعی کنید فونتی را انتخاب کنید که حروف در آن بزرگ و پررنگ باشند .من در اینجا از فونت Franklin Gothic Heavy استفاده کرده ام.

همین طور که متن در حالت انتخاب است روی رنگ قرمز از پالت رنگ ها کلیک چپ کنید تا رنگ متن قرمز شود.(و یا هر رنگی که خودتان می پسندید)

حالا میخواهیم اندازه دورخط متن را تغییر دهیم. از جعبه ابزار ،ابزار outline را انتخاب کنید (می توانید از کلید میانبر این ابزار که F12 است نیز استفاده کنید).

با انتخاب این ابزار پنجره ای باز میشود .در این پنجره پهنای دورخط متن را در قسمت width رویmm  10 و رنگ دورخط متن را از قسمت color سفید انتخاب کنید.به تصویر زیر دقت کنید:

چون صفحه طراحی سفید است و رنگ دورخط متن نیز سفید است دورخط دیده نمیشود.

حالا قصد داریم برای متن سایه ایجاد کنیم.همین طور که متن در حالت انتخاب است ابزار Drop shadow را انتخاب کنید .

با استفاده از این ابزار روی متن کلیک کنید و سپس موس را درگ کنید .مثل تصویر زیر:

بعد از ایجاد سایه ابزار Rectangle را برارید و یک مستطیل مانند تصویر زیر روی متن رسم کنید .

در حالی که مستطیل در حالت انتخاب است با کلید چپ موس روی رنگ خاکستری تیره از پالت رنگ ها کلیک کنید تا مستطیل از این رنگ پر شود .سپس با کلیک راست روی علامت ضربدر از پالت رنگ  ها دورخط مستطیل را حذف کنید.

همین طور که مستطیل در حالت انتخاب است ابزار Transparency را انتخاب کنید .روی قسمت پایین مستطیل کلیک کنید و به سمت بالا درگ کنید.

روی ابزار pick کلیک کنید تا مستطیل به حالت انتخاب درآید.حالا باید مستطیل را که یک تصویر vector است به یک تصویر Bitmap تبدیل کنیم. به این دلیل باید ابتدا مستطیل را به تصویر bitmap تبدیل کنیم که چون افکت هایی که در منوی bitmap قرار دارند که   Holftone  (افکتی که در این آموزش میخواهیم روی متن اعمال کنیم) یکی از آنهاست فقط روی تصاویر bitmap اعمال میشوند پس هر وقت بخواهید از این افکت ها استفاده کنید باید اشکال به bitmap تبدیل کنید.

برای این کار از منوی Bitmap گزینه convert to bitmap را انتخاب کنید .

با انتخاب این گزینه کادری باز میشود .تنظیمات آن را همانند تصویر زیر انجام دهید.

از منوی Bitmap گزینه color Transform و سپس از زیرمنوی آن گزینه Holftone را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه کادری باز میشود .در این کادر مقدار Max dot Radius را روی 10 تنظیم کنید وok کنید.

دوباره از منوی Bitmap گزینه convert to bitmap را انتخاب کنید و این بار تنظیمات را همانند تصویر زیر انجام دهید.

همین طور که مستطیل در حالت انتخاب است روی علامت ضربدراز پالت رنگ ها کلیک چپ کنید تا رنگ داخل مستطیل حذف شود.سپس روی رنگ صورتی از پالت رنگ ها کلیک راست کنید . مشاهده می کنید که دایره های کوچک صورتی میشوند.

حالا باید این مستطیل را درون متن جای دهیم .برای این کار باید مستطیل را درون متن powerclip کنید.در حالی که مستطیل در حالت انتخاب است از منوی Effect گزینه Powerclip  و سپس گزینه place inside frame را انتخاب کنید .

با انتخاب این گزینه اشاره گر موس به یک فلش مشکی رنگ تبدیل میشود که با استفاده از این فلش باید روی شکلی که قرار است مستطیل درون آن powerclip شود کلیک کنید که در اینجا ما میخواهیم که مستطیل درون متن powerclip شود .بنابراین با این فلش روی متن کلیک کنید .مشاهده می کنید که مستطیل درون متن جای می گیرد.

 

 

یک دیدگاه در “آموزش ایجاد افکت بر روی متن در کورل:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *