طراحی لوگوی ویندوز 7

برای طراحی این لوگو ابتدا یک صفحه ایجاد کنید .برای ایجاد صفحه از نوار ابزار بالای صفحه از منوی File  گزینه new را انتخاب کنید و اندازه صفحه را از نوار تنظیمات روی A4 یا هر اندازه ای که مایلید تنظیم کنید و جهت صفحه را نیز از حالت پیش فرض که عمودی است به افقی تغییر دهید. برای ایجاد صفحه میتوانید گزینه ای که در شکل مشخص شده را نیز انتخاب کنید .همچنین میتوانید از کلید میانبر ctrl+N هم استفاده کنید.

ابزار Ellipse را از جعبه ابزار سمت چپ انتخاب کنید و یک دایره رسم کنید.در حین رسم دایره کلید ctrl  را نگه دارید تا دایره رسم شود در غیر این صورت بیضی رسم خواهد شد.

کلید f11 را از کیبرد بزنید و دایره را با رنگی از نوع #0F1E47 پر کنید.دورخط دایره را با کلیک راست روی علامت ضربدر در پالت رنگها حذف کنید.

یک بیضی توسط ابزار Ellipse مانند شکل زیر رسم کنید و آنرا از رنگ آبی در پالت رنگها که در سمت راست قرار دارد پر کنید و دورخطش را حذف کنید.

ابزار Blend را انتخاب کنید و از نقطه1 به 2 درگ کنید.(از بیضی به دایره)

یک دایره رسم کنید که از دایره قبلی کمی کوچکتر باشد و آنرا از رنگ سفید پر کنید.(برای رنگ کردن اشکال با استفاده از رنگهای پالت رنگ باید شکل را انتخاب و روی رنگ مورد نظر کلیک چپ کنید.)

دایره سفید را انتخاب و ابزارTransparency را انتخاب کنید و از نقطه 1  به 2  درگ کنید.

یک مربع توسط ابزار Rectangle رسم کنید .در حین رسم کلید ctrl را نگه دارید.

روی مربع کلیک راست کنید و گزینهconvert to curve   یا کلیدهایctrl+Q   را انتخاب کنید. سپس ابزار shape را انتخاب کنید . روی ضلع بالایی مربع کلیک راست کنید و گزینه to curve  را انتخاب کنید .با انتخاب این گزینه روی ضلع یک پیکان دو سویه ایجاد میشود .روی پیکان کلیک کنید و کمی ضلع را به بالا سمت راست درگ کنید.

در مورد ضلع پایین نیز مراحل بالا را انجام دهید .

از این شکل یک کپی توسط کلید + از ماشین حساب کیبرد بگیرید و زیر این شکل قرار دهید.

بعد از اینکه شکل کپی شده را زیر شکل اصلی قرار دادید توسط ابزار zoom  اشکال را بزرگ کنید .اگر مثل شکل زیر این دو شکل کاملا برهم منطبق نبودند شکل زیری را انتخاب کنید. سپس ابزارshape  را انتخاب کنید و اشکال را بر هم منطبق کنید.

 

شکل زیری را انتخاب و کمی به سمت پایین درگ کنید تا بین دو شکل کمی فاصله بیفتد.

این دو شکل را باهم انتخاب کنید .یک کپی ازآنها بگیرید و در سمت راست قرار دهید.

در حالی که دو شکل سمت راست در حالت انتخاب است از نوار ویژگیهای بالای صفحه گزینه ابتدا گزینه  mirror vertically را انتخاب کنید.با انتخاب این گزینه شکل از لحاظ عمودی قرینه میشود. و سپس گزینه mirror horizontally را انتخاب کنید تا شکل از لحاظ افقی نیز قرینه شود.

 

سپس کمی این دو شکل را به سمت پایین درگ کنید.

حالا باید هر یک از این اشکال را رنگ کنیم .برای این کار هر یک از اشکال را جداگانه انتخاب کنید . سپس ابزار کلید f11 را از کیبرد بزنید و رنگی با ترکیب زیر به آن بدهید.(نوع هر رنگ زیر آن نوشته شده است)

توجه کنید که میتوانید روی کادری که در شکل بالا نیز مشخص شده کلید چپ موس را نگه دارید و آن را بچرخانید. مثلا قسمت زرد رنگ که در تصویر بالا در مرکز قرار دارد را مانند شکل زیر به گوشه سمت راست و یا هر جای دیگری منتقل کنید.

 

 

 

کل این اشکال را با هم انتخاب و با کلیک راست روی علامت ضربدر در پالت رنگها دورخطش را حذف کنید و با فشردن کلیدهای  ctrl+G آنها را با هم گروه کنید.

این اشکال را روی دایره ای که قبلا رسم کرده بودید قرار دهید.

حالا باید کمی این پنجره های ویندوز را بچرخانیم برای این کاراین اشکال (پنجره های ویندوز ) را انتخاب کنید تا نقاط ترسیمی در اطراف آن ایجاد شود . سپس دوباره روی آن کلیک کنید تا نقاط ترسیمی به پیکان های دو سویه تبدیل شوند.

روی یکی از پیکان هایی که در زاویه های شکل قرار دارند کلیک کنید و کمی شکل را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

پنجره ها را انتخاب کنید سپس ابزارDrop shadow  را از جعبه ابزار انتخاب کنید.

پس از انتخاب ابزار Drop shadow  از نقطه 1 به2  درگ کنید و تنظیمات را مانند شکل زیر انجام دهید.

دوباره پنجره ها را انتخاب کنید .سپس ابزار Extrude را انتخاب کنید و از نقطه 1به 2 درگ کنید . و Depth (میزان عمق) را برابر 3 قرار دهید. با این کار پنجره ها سه بعدی میشوند.(عمق پیدا می کنند)

برای رنگ کردن background روی ابزار Rectangle دابل کلیک کنید .با این کار کل صفحه به حالت انتخاب در می آید. سپس کلید f11   را از کیبرد بزنید و رنگی با ترکیب زیربه background  بدهید.

حالا میخواهیم برای لوگو سایه ایجاد کنیم . برای این کار از دایره آبی رنگ(آبی تیره) یک کپی بگیرید و زیر لوگو قرار دهید.

این دایره را انتخاب کنید .سپس ابزارTransparency  را انتخاب کنید و ازنقطه 1  به 2 درگ کنید.

و شکل نهایی:

 

 

 

یک دیدگاه در “طراحی لوگوی ویندوز 7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *