طراحی لوگوی سه بعدی

برای طراحی این لوگوابتدا یک صفحه به اندازه A4 و افقی یا هر اندازه ای که مد نظر شماست ایجاد میکنیم برای این منظور از منوی File  گزینه new را انتخاب میکنیم .

سپس یک دایره توسط ابزار Ellipse رسم میکنیم که در هنگام رسم باید کلید ctrl را نگه داریم تا دایره رسم شود در غیر این صورت بیضی رسم میشود. دایره را انتخاب و با کلیک چپ روی رنگ طوسی تیره درپالت رنگها آنرا رنگ میکنیم.با راست کلیک روی علامت ضربدر در پالت رنگها هم دور خط دایره را برمیداریم.

 

ابزار Interactive fill را انتخاب میکنیم سپس از نوار ویژکی های بالای نرم افزار ابتدا گزینه fountain fill و سپس گزینه  Elliptical fountain را انتخاب میکنیم.

با انتخاب این دو گزینه شکل به صورت زیر در می آید .البته ممکن است قسمت زرد روی شکل برای شما رنگ دیگری باشد.

روی مربع هایی که در شکل بالا مشخص شده اند کلیک کنید سپس از نوار ویژگی های بالای نرم افزار رنگهایی که روی آنها در شکل بالا نوشته شده است را به آنها بدهید.

شکل به این صورت در می آید:

این اهرم ها (مربع ها) را گرفته و میچرخانیم تا شکل به صورت زیر در بیاید:

دو دایره که از دایره اولی کمی کوچکتر باشند رسم میکنیم و به صورت زیر روی هم قرار میدهیم.

هر دو دایره را انتخاب و از نوار ویژگی های بالای نرم افزار گزینه زیر را انتخاب میکنیم.

انتخاب این گزینه سبب میشود شکل رویی از شکل زیری کسر شود.و به صورت زیر در بیاید.

این شکل را روی دایره قرار میدهیم .به این صورت:

هر دو شکل را انتخاب و از نوار ویژگی های بالای نرم افزار باز هم گزینه Back minus front را انتخاب میکنیم.انتخاب این گزینه سبب میشود شکل رویی از دایره کم شود.

یک دایره دیگر رسم میکنیم و از آن دو کپی توسط کلید + از ماشین حساب میگیریم . دو تا از دایره ها را به صورت زیر روی هم قرار میدهیم.

این دو دایره را انتخاب و از نوار ویژگی های بالای نرم افزار گزینه زیر را انتخاب میکنیم.

 

با انتخاب این گزینه دایره رویی از دایره زیری کم میشود و شکل به این صورت در می آید:

دایره دیگر را که در مراحل قبل رسم کرده بودیم را انتخاب و قرمز میکنیم .برای این کار در پالت رنگها روی رنگ قرمز کلیک چپ میکنیم و با راست کلیک روی علامت ضربدر در پالت رنگها دور خط دایره را بر میداریم:

سپس ابزار Interactive fill  را انتخاب واز نوار ویژگی های بالای نرم افزار ابتدا گزینه fountain fill وسپس گزینه  Elliptical fountain را انتخاب میکنیم.

 

شکل به صورت زیر در می آید .البته ممکن است قسمت سفید شکل برای شما رنگ دیگری باشد این بستگی به این دارد که در قسمتی که در شکل بالا با فلش نشان داده شده است چه رنگی باشد.

این اهرم ها را میچرخانیم تا شکل به صورت زیر در بیاید:

روی مربع سفید که در شکل بالا مشخص شده کلیک میکنیم با کلیک در این قسمت گزینه Node color ظاهر میشود در قسمت مربوط به نوع رنگ ،رنگ F01920 # را به این قسمت میدهیم .حالا روی مربع قرمز کلیک میکنیم و رنگ 6C1315 #را به این قسمت میدهیم. شکل به صورت زیر در می آید:

شکل قبلی را انتخاب و رنگ میکنیم (چرا که اگر رنگ نداشته باشد وقتی که میخواهیم از ابزار  Drop shadow استفاده کنیم سایه اش مشخص نمیشود) و روی این شکل قرار میدهیم مانند شکل زیر:

سپس این شکل را انتخاب میکنیم و بعد ابزار Drop shadow را انتخاب میکنیم و از نقطه 1 به نقطه 2 درگ میکنیم و تنظیمات نوار ویژگی ها را به صورت زیر انجام میدهیم.

 کل شکل بالا را انتخاب و توسط کلیدهای CTRL+G آنها را گروه میکنیم و این شکل را زیر شکل قبلی قرار میدهیم.

یک بیضی سفید توسط ابزار Ellipse رسم کرده و روی شکل قرار میدهیم مانند شکل زیر:

ابزار Transparency را انتخاب و از نقطه 1 به 2 درگ میکنیم.

همین شکل که  Transparency شده را انتخاب و از منوی Effectes گزینه power clip  وسپس گزینه place Inside frame را انتخاب میکنیم .با انتخاب این گزینه موس به یک فلش مشکی رنگ تبدیل میشود که باید بوسیله این فلش مکانی را که این شکل باید درون آن جای بگیرد مشخص کنیم که در اینجا میخواهیم که در شکل طوسی رنگ جای بگیرد پس با این فلش مشکی روی شکل طوسی کلیک میکنیم. با این کلیک شکل درون شکل طوسی رنگ جای میگیرد.

 یک بیضی سفید دیگر رسم میکنیم و به صورت شکل زیر روی لوگو قرار میدهیم:

 

حالا میخواهیم این بیضی را به یک نقطه نورانی تبدیل کنیم برای این کار ابتدا باید بیضی را که یک تصویر وکتور (vector)است به تصویر بیت مپ (bitmap) تبدیل کنیم برای این کار :

در حالی که این بیضی در حالت انتخاب است از منوی Bitmap  گزینه convert to bitmap را انتخاب میکنیم با انتخاب این گزینه پنجره زیر باز میشود تنظیمات را مانند شکل زیر انجام داده و  ok میکنیم.

سپس دوباره از منوی Bitmap مسیر زیر را انتخاب میکنیم:

Bitmap>Blur>Gaussian blur

با انتخاب این مسیر پنجره زیر باز میشود :

Radius(میزان پخش شوندگی ) را روی 88 تنظیم کرده و ok میکنیم.

نکته: (به این دلیل باید ابتدا بیضی را که یک تصویر vector است به bitmap تبدیل کنیم که افکت هایی که در منوی bitmap قرار دارند که blur یکی از آنهاست فقط روی تصاویر bitmap اعمال میشوند پس هر وقت بخواهید از این افکت ها استفاده کنید باید اشکال را به روشی که در بالا ذکر شد به bitmap تبدیل کنید).

شکل به یک نقطه نورانی تبدیل میشود. این نقطه نورانی را کمی بزرگتر میکنیم و دوباره از power clip  استفاده میکنیم تا این نقطه نورانی درون شکل طوسی رنگ جای بگیرد.

برای طراحی سایه زیر لوگو این طور عمل میکنیم: یک بیضی رسم میکنیم و آنرا مشکی میکنیم:

سپس روشی را که برای ایجاد نقطه نورانی در بالاانجام دادیم برای این بیضی هم انجام میدهیم .(تبدیل وکتور به بیت مپ)

بیضی به صورت یک سایه در می آید.

از این سایه یک کپی گرفته و آنرا کوچک میکنیم و در وسط سایه قبلی قرار میدهیم..این دو سایه را توسط کلیدهای ctrl+G گروه کرده و زیر لوگو قرار میدهیم.

برای رنگ کردن پس زمینه روی ابزار Rectangle دابل کلیک میکنیم با این کار کل صفحه انتخاب میشود سپس ابزار Interactive را انتخاب میکنیم و روشی را که برای رنگ کردن دایره طوسی و قرمز به کار بردیم اینجا هم به کار میبریم و رنگی از 242323 #به FFFFFF #به آن میدهیم.

در نهایت لوگو به این صورت در می آید:

یک دیدگاه در “طراحی لوگوی سه بعدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *