طراحی لوگوی مفهومی

برای طراحی این لوگو ابتدا یک صفحه به ابعاد A4 ایجاد میکنیم . از منوی File گزینه new را انتخاب و اندازه صفحه را روی A4 و افقی تنظیم میکنیم.

سپس یک پنج ضلعی توسط ابزار polygon رسم میکنیم برای اینکه پنج ضلعی رسم کنیم پس از انتخاب ابزار polygon در نوار ویژگی های بالای نرم افزار در قسمت  عدد 5 را درج میکنیم و در هنگام رسم کلید ctrl را نگه میداریم تا پنج ضلعی با اضلاع مساوی رسم شود.

از این پنج ضلعی توسط  کلید + از ماشین حساب کپی گرفته و در حالی که کلید shift را نگه داشته ایم آنرا بزرگ میکنیم.برای این کلید shift را نگه میداریم تا شکل از تمام ابعاد به یک اندازه بزرگ شود.

سپس یک مستطیل توسط ابزار Rectangel رسم میکنیم و روی شکل به صورت شکل زیر قرار میدهیم.

برای اینکه مستطیل را بتوانیم بچرخانیم در حالی که در حالت انتخاب است یکبار روی آن کلیک میکنیم تا اهرم هایی مانند شکل بالا بوجود بیاید بعد موس را روی اهرم ها قرار میدهیم و کلید چپ موس را پایین نگه میداریم و به هر سمتی که بخواهیم میچرخانیم.

حالا مستطیل را انتخاب و از نوار ویژگی های بالای نرم افزار گزینه convert to curve ،یا از صفحه کلید کلیدهای ctrl+Q را میزنیم تا شکل به منحنی تبدیل شود و سپس ابزار shape را میزنیم .

سپس روی نقطه شماره 1 کلیک کرده و آن را به نقطه 2 درگ میکنیم .همچنین نقطه 3 را به نقطه 4 و نقطه 5 را به 6 و نقطه 7 را به نقطه 8 درگ میکنیم .

شکل به این صورت در می آید:

حالا در نقطه ای که در شکل زیر مشخص شده کلیک کرده تا  یک ستاره مشکی در آن نقطه بوجود بیاید.وقتی که ستاره بوجود آمد از نوار ویژگی های بالای نرم افزار گزینه  convert to curve   را نتخاب میکنیم.

پس از انتخاب گزینه convert to curve ستاره به یک فلش دو سر تبدیل میشود :

حالا در نقطه a که در شکل زیر مشخص شده کلیک کرده و کمی به سمت بالا درگ میکنیم.

شکل باید به صورت زیر در بیاید:

حالا شکل را انتخاب میکنیم  سپس روی شکل کلیک میکنیم تا اهرم هایی مانند شکل در اطراف شکل بوجود بیاید .

حالا مرکز شکل را گرفته و به سمت مرکز پنج ضلعی درگ میکنیم .

حالا از منوی window  مسیر زیر را انتخاب میکنیم:

Window>Dockers>Transformations>Rotate

این شکل باید حول مرکز پنج ضلعی بچرخد، چون مجموع زوایای داخلی یک دایره 360 درجه است و باید از این شکل پنج تا داشته باشیم پس 72=360/5،پس این شکل باید با زاویه 72 درجه بچرخد پس در پنجره Transformations در قسمتی که مربوط به درجه چرخش است 72 ودر قسمت copies عدد 1 را وارد میکنیم.

سپس روی گزینه Apply ،چهار بار کلیک میکنیم چون به 4کپی نیاز داریم تا شکل کامل شود:

حالا کلید F11 را میزنیم و هر کدام از شکلها را رنگ میکنیم .نوع هر رنگ روی آن نوشته شده است.

 

بقیه اشکال را هم به همین روش رنگ میکنیم.

حالا شکل سبز را انتخاب و کلیدهای ctrl+page up را میزنیم شکل سبز به روی شکل آبی منتقل میشود.

حالا شکل قرمز را انتخاب و کلیدهای ctrl+page up  را میزنیم شکل قرمز به روی شکل زرد منتقل میشود.

حالا شکل بنفش را انتخاب و کلیدهای ctrl+ page up  را میزنیم.

توجه کنید که برای اینکه از کلیدهای ctrl+ page up /down استفاده کنید کلید ctrl را نگه دارید و سپس کلید page up /down  را چندین بار بزنید تا شکل به جایی که مد نظر شماست منتقل شود .

حالا شکل بنفش و آبی را بواسطه کلید shift  با هم انتخاب میکنیم به این صورت که روی شکل بنفش کلیک میکنیم کلید shift  را نگه داشته و روی شکل آبی کلیک میکنیم به این صورت دو شکل انتخاب میشوند.حال از نوار ویژگی های بالای نرم افزار گزینه   Intersect را انتخاب میکنیم این گزینه سبب میشود نقطه مشترک دو شکل مشخص شود .

حالا باید این قسمت که در شکل بالا مشخص شده حذف شود تا رنگ آبی به روی رنگ بنفش منتقل شود.برای این منظور همین طور که این قسمت در حالت انتخاب است کلید shift را نگه داشته و شکل بنفش را انتخاب میکنیم و از نوار ویژگی های بالای نرم افزار گزینه   Trim  را انتخاب میکنیم این گزینه سسب میشود شکلی که اول انتخاب کرده ایم از شکلی که دوم انتخاب کرده ایم کسر شود.

حالا همین طور که این قسمت در حالت انتخاب است کلید Delete را از صفحه کلید میزنیم تا این قسمت حذف شود.

شکل کامل شد .حالا باید آنرا رنگ کنیم .برای این کار هر شکل را جداگانه انتخاب و کلید F11 را میزنیم .رنگی به صورت زیر می سازیم.

 

 

 

 

حالا کل شکل را انتخاب و با راست کلیک روی علامت ضربدر در پالت رنگها دور خط شکل را بر می داریم.

حالا شکلی همانند شکل زیر در این قسمت از شکل رسم میکنیم.با استفاده از ابزار Bezier این شکل را رسم میکنیم به این صورت که در نقطه 1 کلیک سپس در نقطه 2 سپس در نقطه 3 و نقطه 4 ونقطه 5 و نقطه 6 و دوباره در نقطه 1 کلیک میکنیم.

و آن را با کلیک چپ روی پالت رنگها طوسی تیره میکنیم.

حالا همین شکل را انتخاب میکنیم و از منوی Bitmap گزینه convert to bitmap  را انتخاب میکنیم پنجره زیر ظاهر میشود. تنظیمات را مانند تصویر انجام داده و ok میکنیم.

سپس از منوی Bitmap مسیر زیر را انتخاب میکنیم:

Bitmap>Blur>Gaussian Blur

با انتخاب این مسیر پنجره زیر باز میشود:

Radius یا همان میزان پخش شوندگی را روی 52تنظیم کرده و ok میکنیم.

شکل در نهایت به این صورت در می آید:

اکنون روی ابزار Rectangle دابل کلیک میکنیم با این کار کل صفحه به حالت انتخاب در می آید سپس کلید f11 را زده و رنگی از F5120D #به F3F240 #به صفحه میدهیم.

 

یک دیدگاه در “طراحی لوگوی مفهومی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *