خرس خندان

برای طراحی این خرس ابتدا یک بیضی توسط ابزار Ellipse رسم میکنیم مانند شکل زیر:

 

سپس در حالی که شکل در حالت انتخاب است از بالای نرم افزار (نوار ویژگی ها) گزینه را انتخاب یا از صفحه کلید کلیدهای ctrl+Q را انتخاب میکنیم تا شکل به منحنی تبدیل شود سپس ابزار shape را انتخاب میکنیم تا شکل به صورت شکل زیر در بیاید:

سپس روی گره پایین بیضی کلیک کرده تا شکل به این صورت دربیاید:

 

روی این نقطه کلیک کرده و به سمت بالا درگ میکنیم تا شکل به این صورت در بیاید:

 

این از صورت خرس.حالا برای اینکه صورت را رنگ کنیم آنرا انتخاب و کلید F11 را از صفحه کلید فشار میدهیم در پنجره Edit fill رنگی از DADADC#به  FFFFFF #به شکل میدهیم .به گزینه هایی که در شکل مشخص شده دقت کنید.شما هم باید این طور تنظیم کنید.

دور خط شکل را با استفاده از راست کلیک روی علامت ضربدر در پالت رنگها برمیداریم.

برای طراحی گوشها یک دایره با استفاده از ابزار Ellipse رسم میکنیم .در هنگام رسم دایره کلید  ctrl را پایین نگه دارید تا دایره رسم شود و برای رنگ کردن کلید F11 را فشار میدهیم  و رنگی از 171717# به 828080# به دایره میدهیم .

توجه داشته باشید که میتوانید با کلیک روی قسمتی که در شکل مشخص شده و نگه داشتن کلید چپ موس روی آن رنگ داخل آنرا بچرخانید مثلا اگر رنگ طوسی روشن در سمت چپ نبود میتوانید انرا به سمت چپ ،راست، بالا و هر جایی که مد نظر شماست حرکت دهید.(گزینه هایی که در شکل مشخص کرده ام را شما هم تنظیم کنید.)

یک بیضی توسط ابزار Ellipse رسم میکنیم و باز هم به روش بالا رنگی از 171717 #به 828080 #به بیضی میدهیم و بیضی را روی دایره مرحله قبل قرار میدهیم و انها را با هم گروه میکنیم برای گروه کردن یا کلید های ctrl+G را همزمان فشار میدهیم و یا بعد از انتخاب هر دو شکل از قسمت بالای نرم افزار( نوار ویژگی ها) گزینه را انتخاب میکنیم.سپس از آن بوسیله کلید + از دکمه های ماشین حساب کیبرد کپی میگیریم و روی صورت خرس قرار میدهیم.مانند شکل:

برای اینکه گوشها به زیر صورت منتقل شوند آنها را انتخاب و از صفحه کلید کلیدهای ctrl+page down را انتخاب میکنیم:

 

گوش سمت راست را انتخاب و از بالای نرم افزار(نوار ویژگی ها) گزینه mirror horizontally را انتخاب میکنیم.

 

برای طراحی چشمها مراحل زیر را انجام میدهیم:

ابتدا یک بیضی توسط ابزار Ellipse رسم میکنیم سپس آنرا انتخاب و از صفحه کلید ،کلیدهای ctrl+Qرا فشار میدهیم تا بیضی به منحنی تبدیل شود یا اینکه از قسمت بالای نرم افزار(نوار ویزگی ها) گزینه  convert to curve را میزنیم سپس برای تغییر شکل از ابزار shape استفاده میکنیم شکل به این صورت در می آید:

روی نقطه ای که در شکل بالا مشخص شده کلیک کرده و به سمت خارج درگ میکنیم .

شکل باید به این صورت در بیاید:

سپس برای رنگ زدن شکل باید آنرا انتخاب و کلید F11را بزنیم و رنگی از           080808 #به             787678 #  به شکل بدهیم.

 

سپس یک دایره توسط ابزار Ellipse رسم میکنیم و آنرا طوسی تیره میکنیم (برای این کار در پالت رنگها روی طوسی تیره کلیک چپ میکنیم )

از این دایره کپی گرفته و آنرا کمی کوچک میکنیم و از رنگ سفید پر میکنیم همانند شکل زیر:

دوباره از این دایره گپی گرفته و آنرا کمی کوچک میکنیم و برای رنگ کردن آن کلید F11را میفشاریم و رنگی از 2A66A1# به 47A7D2 #به دایره میدهیم.

دوباره از این دایره یک کپی گرفته و آنرا کمی کوچک میکنیم و کلید F11  را میزنیم و رنگی از 0D0D0C #به 595959 #به آن میدهیم همانند شکل زیر:

سپس سه دایره کوچک دیگر رسم میکنیم و همانند شکل زیر تمامی شکلها را روی هم قرار میدهیم :

این از چشم خرس . حالا تمامی این اشکال را با هم انتخاب و توسط دکمه های CTRL+G آنها را گروه میکنیم و از آن کپی گرفته و روی صورت خرس قرار میدهیم.

 

چشم سمت راست را انتخاب و از بالای نرم افزار (نوار ویژگی ها) گزینه mirror horizontally را انتخاب میکنیم:

 

 

 

برای طراحی بینی خرس یک بیضی توسط ابزار  Ellipse مانند شکل رسم میکنیم:

بیضی را انتخاب واز پالت رنگها بر روی رنگ طوسی روشن کلیک چپ میکنیم.

ابزار Transparency را انتخاب و مانند شکل در نقطه 1 کلیک کرده درگ میکنیم و در نقطه 2 موس را رها میکنیم:

 

یک بیضی دیگر رسم میکنیم و از قسمت بالای نرم افزار (نوار ویژگی ها) گزینه  را انتخاب میکنیم تا بیضی به منحنی تبدیل شود:

ابزار shape را انتخاب میکنیم شکل به صورت زیر درمی آید:

بر روی نقطه بالای بیضی که در شکل بالا مشخص شده کلیک میکنیم شکل به این صورت در می آید:

همین نقطه را گرفته و به سمت پایین درگ میکنیم شکل به صورت زیر درمی آید:

برای رنگ کردن شکل آنرا انتخاب و کلید F11 را مفشاریم و رنگی از 000000# به A8A5A1 # به شکل میدهیم:

 

 

هر دو شکل را انتخاب و توسط کلیدهای ctrl+G آنها را گروه میکنیم و روی صورت خرس قرار میدهیم.

 

برای طراحی دهان هم یک بیضی توسط ابزار Ellipse رسم میکنیم .سپس ازبیضی کپی گرفته و آنرا کمی حرکت میدهیم تا به صورت شکل زیر در بیایند :

هر دو بیضی را انتخاب و از قسمت بالای نرم افزار(نوار ویژگی ها)  گزینه Back minus front را انتخاب میکنیم این گزینه باعث میشود که شکل رویی از شکل زیری کم شود:

 

شکل به این صورت در می آید:

سپس از پالت رنگها بر روی رنگ طوسی تیره کلیک چپ میکنیم تا شکل رنگ شود .برای برداشتن دور خط شکل هم روی علامت ضربدر در پالت رنگها کلیک راست میکنیم.

از این شکل کپی گرفته و روی صورت خرس قرار میدهیم.برای اینکه دهان زیر بینی قرار بگیرد پس از انتخاب کل دهان کلیدهای ctrl+page down  همزمان با هم میفشاریم.

برای رنگ کردن پس زمینه روی ابزار Rectangle  دابل کلیک میکنیم کل صفحه انتخاب میشود سپس کلید F11 را میفشاریم و رنگی از            A4E00B#      به            FFFFFF#      به پس زمینه میدهیم.

شکل نهایی به این صورت میشود:

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *